Закон і Бізнес


РСУ з’ясує, чи правильно діяли суди Сумщини на початку війни


Натисність на зображення, аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи.

05.08.2022 14:13
2573

Робоча група має надати довідку, чи правильно діяв Зарічний районний суд м.Суми у період активних бойових дій у цій області. Це цікавить як обласну прокуратуру, так і самих суддів.


Відповідну робочу групу створено рішенням Ради суддів, повідомляє «Закон і Бізнес».

Як поінформував голова РСУ Богдан Моніч, є зареєстроване кримінальне провадження за зверненням самих суддів щодо втручання в їх діяльність. Також тривалий час відбувається листування із Сумською обласною прокуратурою з цього приводу.

За його словами, прокуратура готова надати робочій групі РСУ матеріали кримінального провадження, яке вона ініціювала.

До складу групи зголосилися увійти суддя Окружного адміністративного суду м.Києва Костянтин Кобилянський, суддя Київського окружного адміністративного суду Олег Головенко та суддя Касаційного кримінального суду Віктор Остапук.

«Я думаю, виїхати потрібно. Адже є багато інших кримінальних проваджень, й правоохоронні органи з різних регіонів запитують таку інформацію», — сказав Б.Моніч.

Також до складу робочої групи увійдуть два представники від Державної судової адміністрації.

Необхідність саме виїзду до Сум голова РСУ пояснив тим, що багато працівників апарату та суддів не давали пояснень правоохоронним органам, пославшись на ст.63 Конституції. На його думку, під час особистої бесіди з представниками самоврядного органу можна буде отримати більше інформації.

Рада суддів України

РІШЕННЯ

05 серпня 2022 року   м. Київ     №25

Щодо вивчення організації діяльності Зарічного районного суду м.Суми

До Ради суддів надійшов лист Сумської обласної прокуратури від 07.07.2022 № 09/2-553вих22 щодо надання оцінки відповідності організації роботи Зарічного районного суду м.Суми у період з 24.02.2022 по 02.05.2022 вимогам чинного законодавства у зв’язку з досудовим розслідуванням кримінального провадження №42022200000000053 від 3.05.2022 за фактом розтрати бюджетних коштів під час нарахування та виплати суддівської винагороди суддям та заробітної плати працівникам апарату Зарічного районного суду м.Суми в умовах воєнного стану за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 Кримінального кодексу.

Заслухавши та обговоривши інформацію голови РСУ Моніча Б.С. про вивчення організації роботи Зарічного районного суду м.Суми в межах звернення Сумської обласної прокуратури від07.07.2022 № 09/2-553ВИХ-22, відповідно до ст.133 закону «Про судоустрій і статус суддів», Положення про Раду суддів України, затвердженого позачерговим Х з’їздом суддів України 16.09.2010 (із подальшими змінами), Рада суддів

в и р і ш и л а:

1. Інформацію голови РСУ Моніча Б.С. про вивчення організації роботи Зарічного районного суду м.Суми в межах звернення Сумської обласної прокуратури від 7.07.2022 №09/2-553ВИХ-22 узяти до відома.

2. З метою вивчення організації роботи Зарічного районного суду м.Суми в межах звернення Сумської обласної прокуратури від 7.07.2022 №09/2-553ВИХ-22 створити робочу групу у складі:

члена РСУ Головенка Олега Дмитровича;

члена РСУ Кобилянського Костянтина Миколайовича;

члена РСУ Остапука Віктора Івановича;

двох представників ДСАУ (за згодою).

3. Робочій групі здійснити вивчення організації роботи Зарічного районного суду м.Суми в межах зазначеного звернення. Довідку про результати вивчення надати на засідання РСУ.

4. Копію рішення направити голові ДСАУ для делегування своїх представників до складу групи.

5. Доручити голові РСУ затвердити склад робочої групи.

Голова                     Б.Моніч

Закон і Бізнес