Закон і Бізнес


Три головні зміни, що чекають кредитні спілки, назвали в НБУ


.

05.08.2022 13:38
498

Нині ринок кредитних спілок оговтується від шоків війни. Тож регулятор вирішив трошки «підкрутити гайки».


Найближчі регуляторні зміни, які слід враховувати кредитним спілкам у своїй діяльності, озвучив Національний банк під час зустрічі із представниками ринку, передає «Закон і Бізнес».

По-перше, буде відновлене звітування до НБУ (крім кредитних спілок на тимчасово окупованих територіях). З початку повномасштабного вторгнення Росії учасники ринку небанківських фінпослуг могли не звітувати. Але подання регуляторної звітності – важлива передумова налагодження нормальної роботи ринку.

По-друге, у період дії воєнного стану та впродовж трьох місяців після його завершення кредитні спілки можуть тимчасово призупинити свою діяльність. А саме:

- тимчасово не повертати вклади та не сплачувати проценти за ними;

- не виплачувати премії та бонуси працівникам;

- не збільшувати обсяг капітальних інвестицій за основними засобами тощо.

Це дасть змогу кредитній спілці відновитися, акумулювати резерви та виконати свої зобов'язання перед своїми членами і продовжити роботу після війни. Ці зміни будуть запроваджені після набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей діяльності фінансового сектору у зв'язку із введенням воєнного стану в Україні».

По-третє, кредитні спілки під час дії воєнного стану можуть анулювати ліцензію за спрощеною процедурою.

Головна умова – відсутність зобов’язань за вкладами членів спілки. Цей крок дає змогу зменшити витрати кредитної спілки, яка фактично не надає фінансові послуги.

Відповідні зміни вже набрали чинності згідно з постановою Правління Національного банку України від 27 липня 2022 року № 160 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39».

Закон і Бізнес