Закон і Бізнес


Переміщення українців через війну: ООН оприлюднила цифри


Для збільшення натисніть на зображення.

04.08.2022 10:41
945

Ескалація війни в Україні змусила 10,35 мільйонів українців перетнути кордон із сусідніми країнами з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації.


Такі дані наводить Агентство ООН у справах біженців, передає «Закон і Бізнес»

«Це одна з найбільших криз вимушеного переміщення з часів Другої світової війни і, безперечно, найшвидша», — йдеться в останньому звіті УВКБ ООН.

За даними ООН 6,3 мільйона втікачів з України в’їхали до Європи. З,8 млн з них подали документи на тимчасове проживання.

Багато біженців з України також були примусово відправлені до Росії, де вони стикаються з порушеннями прав людини. В ООН зафіксували майже два мільйони перетинів кордону з України до Росії.

Минулого місяця ООН похвалила Польщу за підтримку біженців, які тікають з України.

За оцінками, наразі в Польщі проживає понад 1,2 мільйона біженців, багатьох із них приймають як гості в будинках польських громадян.

Мільйони людей покинули Україну. В ООН фіксують також вимушене переміщення в Буркіна-Фасо та М’янмі цього року. Понад 100 мільйонів людей змушені покинути свої домівки — вперше в історії.  ООН назвала це «драматичною віхою, якої мало хто очікував десять років тому».

«Це політична криза, і її можна буде вирішити лише за умови солідарності та політичної волі», - йдеться в повідомленні агентства.

Закон і Бізнес