Закон і Бізнес


Зареєстровано 3,4 млн. ВПО: кому виплатять допомогу у травні


.

26.04.2022 11:16
36214

Понад 2 мільйонів людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи після впровадження воєнного стану 24 лютого. Всього у Єдиній інформаційній базі даних про ВПО є інформація щодо 3,4 млн. людей.


Таку цифру озвучила міністр соціальної політики України Марина Лазебна, передає «Закон і Бізнес».

«Я знаю, що зараз, коли іде мова про внутрішньо переміщених осіб, то часто говорять про людей, які перемістились після провадження воєнного стану. Але війна триває 8 років, і кількість тих, хто з 2014 року був вимушений кинути домівки та шукати прихистку в інших регіонах країни – більша», - зауважила чиновник.

Найбільше людей перемістились до Львівської, Дніпропетровської, Полтавської,  Вінницької та Київської областей. Але загалом найбільше внутрішньо переміщених осіб зареєстровані в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Київській областях.

У міністерстві нагадали, що з травня допомога надаватиметься двом категоріям внутрішньо переміщених осіб:

- тим, які перемістилися з територіальних громад, що розташовані в районі бойових дій, тимчасово окуповані, оточенні. Перелік таких громад затверджуватиме Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

- тим, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, незалежно від того, повернулись вони до населеного пункту постійного проживання або ні.

Закон і Бізнес