Закон і Бізнес


Буде більше, але мало

Служителі Феміди Херсонщини дізналися від ДСАУ, чого чекати наступного року


Олександр Коровайко (ліворуч) подякував керівникові ДСАУ за увагу до потреб судів Херсонщини.

№50 (1556) 11.12—17.12.2021
Ірина ЛЕГКА, завідувач сектору із забезпечення зв’язків зі ЗМІ Херсонського апеляційного суду
3750
3750

Попри збільшення бюджетних призначень на 2022 рік, до фінансування судової влади в повному обсязі все ще далеко. Тому Державна судова адміністрація пообіцяла спільно з іншими органами домагатися покращення матеріального забезпечення судів.


Гарні новини

Свій візит на Херсонщину т.в.о. голови ДСАУ Олексій Сальніков пояснив необхідністю безпосередньо почути про ті проблеми, які є в судах. «Бачення реальної ситуації в кожному із судів та спільне їх обговорення з колективами є запорукою успішного та ефективного подолання існуючих проблем», — зауважив він під час спілкування з колективом Херсонського апеляційного суду.

Тож на початку наради голова ХАС Олександр Коровайко наголосив на основних питаннях матеріально-технічного та організаційного забезпечення діяльності апеляційного та місцевих судів Херсонщини, які потребують свого подальшого вирішення.

Своєю чергою керівник ДСАУ звернув увагу на те, що прийнятий 2.12.2021 закон «Про Державний бюджет України на 2022 рік» передбачає збільшення бюджетних призначень судів порівняно з поточним роком. Адже склалася критична ситуація із забезпеченням заробітних плат, оплатою комунальних послуг, не кажучи вже про капітальні видатки.

Нагадаємо, що ДСАУ спільно з робочою групою з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні Комітету Верховної Ради з питань правової політики та Вищою радою правосуддя провели значну роботу над проектом держбюджету-2022. І пропозиції передбачали додаткове збільшення бюджетних призначень судів.

Пріоритетні витрати

Утім, і наступного року не варто очікувати на 100-процентне забезпечення потреб судової влади. Очільник ДСАУ поінформував про основні напрями фінансування судів держави, які опрацьовує адміністрація, згадавши і про потреби установ Херсонщини. Зокрема, серед першочергових планів — реконструкція будівель Бериславського, Генічеського, Новотроїцького та Цюрупинського районних судів. Планується провести капітальний ремонт фасадів будівель Херсонського міського, Високопільського та Горностаївського районних судів, а також капітальні ремонти систем опалення ряду районних судів області, капітальний ремонт ліфта в дев’ятиповерховій будівлі Херсонського міськсуду тощо.

Важливими питаннями, над якими активно працює ДСАУ, залишаються подальша інформатизація судових процесів і функціонування ЄСІТС. При цьому суттєву підтримку в реалізації цих планів ДСАУ отримувала від міжнародних партнерів. Окрему увагу в ході обговорення було приділено забезпеченню видатків на оплату електроенергії та комунальних послуг.

До обговорення приєдналися також голова Херсонської обласної державної адміністрації Геннадій Лагута та голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко. Вони підтримали необхідність подальшого розвитку судової системи, зазначивши, що спільні зусилля ДСАУ, судів, органів державної влади та місцевого самоврядування сприятимуть вирішенню актуальних питань матеріального забезпечення судів, і висловили пропозиції щодо подальшої співпраці.

Оплата праці апарату

Не оминули увагою в процесі обговорення й одну з нагальних проблем — належний рівень заробітної плати працівників апарату. У ДСАУ запевнили, що й надалі вживатимуть активних заходів для покращення ситуації та збереження кваліфікованих працівників у судовій системі.

Нині ДСАУ спрямовує свої зусилля на координації дій щодо ухвалення проекту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання питання оплати праці працівників судів» (№6311). Він передбачає запровадження нового порядку визначення розміру оплати праці працівників судів, який буде обчислюватися пропорційно до посадового окладу судді першої інстанції.

«Завдяки спільним зусиллям органів судової влади, народних депутатів та міжнародних організацій ситуація з фінансуванням судів поліпшується. Проте залишається чимало питань, які потребують свого подальшого вирішення, головне з яких — це заробітна плата працівників апарату. Важливо, що ми відчуваємо підтримку та розуміння в напрямі подальшої роботи та пошуку виходу з критичної ситуації» — зазначив О.Сальніков.

На завершення заходу О.Коровайко подякував О.Сальнікову за розв’язання нагальних проблем, про які йшла мова в ході зустрічі, та безпосереднє спілкування із суддями в регіонах. Також голова ХАС висловив удячність місцевому керівництву за готовність до співпраці та небайдужість до проблем функціонування судів області.