Закон і Бізнес


Ліцензійне зменшення

Президент закликав «припинити побори і знущання над бізнесом»


Законотворчість, №36 (971) 04.09—10.09.2010
2558

Віктор Янукович закликав прискорити роботу з дерегуляції економіки і в кінцевому підсумку залишити тільки 10% від сьогоднішньої кількості дозволів та ліцензій. Тим часом Уряд зменшив перелік видів господарської діяльності, для яких потрібен дозвіл.


«Тобто ми домовилися, що рухаємося до 10% від того, що було, але 10%, безумовно, має залишитися», — підкреслив глава держави. За його словами, ці ініціативи обов’язково будуть проходити громадські слухання і дискутуватися на високому рівні.
В.Янукович звернувся до Прем’єр-міністра Миколи Азарова з проханням не затримувати ухвалення відповідних рішень на за¬сіданнях Уряду. Також глава держави повідомив, що вже підписав чергові доручення Кабміну стосовно прискорення дерегуляції економіки. «Я переконаний, що до кінця року цілком реально цю роботу завершити. Наша мета — припинити побори і знущання над бізнесом. Формула відносин між державою і бізнесом повинна бути прозорою», — сказав він.
У свою чергу Уряд за¬твердив список видів господарської діяльності, які потребують дозволів. До нього ввійшли 94 назви госп¬діяльності. Всі інші, які до списку не потрапили, здійснюватимуться за де¬кларативним принципом. Перелік затверджений ¬постановою Кабінету Міністрів від 25.08.2010 №725. Зокрема, дозвільні документи необхідні для виробництва, переробки та реалізації продуктів харчування, підконтрольних санітарній та ветеринарній службам та ін. Також вони знадобляться для здійснення експортно-імпортних операцій із зерном і продуктами його переробки, крім хлібобулочних і макаронних виробів. Потрапили до списку і промисловий видобуток нафти, газу, інших корисних копалин; всі роботи у сфері будівництва тощо.
Тим часом голова Держ¬компідприємництва Михайло Бродський на своєму блозі повідомив, що раніше дозволи були необхідні для 227 видів діяльності. Причому, за словами чиновника, їхня кількість ще буде скорочуватись.
«Для нашої дозвільної системи, де за кожну довід¬ку, за кожен папірець потрібно було платити, — це революція», — наголосив М.Бродський.
Раніше голова про¬фільного парламентського комітету Наталія Королевська зазначала, що, коли Уряд не затвердить цього переліку до 30 сер¬п¬ня, всі види госпдіяльності здійснюватимуться на під¬ставі декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства.
Якщо влада планує всерйоз зайнятися спрощенням життя підприємцям, то перед нею — неосяжний простір роботи. Відповідно до рейтингу Світового банку наша держава посідає 145-е місце серед 181 країни світу за умовами ведення бізнесу.

Владислав ШОКУН