Закон і Бізнес


Докір як стимул боротьби

Березнева критика пішла на користь криміногенній ситуації


Держава і суспільство, №30 (965) 24.07—30.07.2010
2770

Критика повинна не обрізати крила, а стимулювати виправлення недоліків. Головне — дослухатися до неї та робити правильні висновки. Відтоді, як правоохоронці проковтнули останню порцію докорів від глави держави, минуло майже півроку. За цей час загальна картина злочинності, за ви¬сновками Генпрокурора Олександра Медведька, змінилася на краще. Щоправда, з деякими проблемами правоохоронці так і не впоралися.


Як повідомляв «ЗіБ», під час засідання колегії Ген¬прокуратури, яка відбулася в березні цього року, очіль¬ник ГПУ констатував загальне зростання злочинності у 2009—2010 роках. У загостренні криміногенної ситуації дорікали практично всім правоохоронним органам, мовляв, ті працюють не на повну силу і є заручниками певних полі¬тичних сил.
Однак на черговому зібранні правоохоронців, яке відбулося 22 липня, О.Медведько заявив про сталу тенденцію до зниження рівня злочинності.
За його словами, на 11% зменшилася кількість найнебезпечніших злочинів: навмисних убивств, завдання тяжких тілесних ушкоджень, пограбувань та розбоїв.
Водночас, як доповів Генпрокурор, покращилося розкриття практично всіх вищеназваних злочинів. На його думку, такі позитивні результати за перше півріччя 2010 року свідчать про те, що правоохоронні органи «своєчасно й адекватно реагували на проблеми в цій сфері».
Щоправда, як зазначив О.Медведько, проблема пограбувань залишилася незмінною з часів березневого підбиття підсумків боротьби зі злочинністю.
Кількість зареєстрованих крадіжок, за його інформацією, зросла у 2,5 раза, натомість рівень їх роз¬криття знизився.
«Показовими є дані щодо динаміки окремих видів розкрадань. Так, кількість крадіжок з дач і садових будинків збільшилася майже вчетверо. Удвічі більше зареєстровано крадіжок з кишень у пасажирів, з автомобілів, складів, баз і магазинів. Більш ніж на 72% зареєстровано крадіжок з квартир, що особливо нас непокоїть», — за¬явив Генпрокурор.
Крім того, майже не змінилася ситуація зі зловживанням службовим становищем та хабарництвом. Як повідомив очільник відомства, цього року органами прокуратури до суду направлено 1082 кримінальні справи з ознаками корупції.
Між іншим, додав О.Медведько, за матеріалами прокурорського реагування із займаних посад звільнено менш ніж 6% чиновників.
Також на сьогодні невирішеною залишається проблема переповненості слідчих ізоляторів, у яких наразі тримають близько 40 тис. осіб. У зв’язку з цим правоохоронець закликав прокурорів та суддів активніше працювати.
«Я розумію, що ми не маємо права втручатися в діяльність суддів, але прошу знаходити можливості вирішувати питання, аби суди розглядали справи в розумні строки і не порушували права підсудних», — заявив О.Медведько.
Він порадив підлеглим знаходити спільну мову с очільниками апеляційних судів і коректно вирішувати проблему затягування правосуддя, внаслідок чого людей тримають під вартою тривалий час.