Закон і Бізнес


Виїзд дитини за кордон: що треба знати


29.08.2018 09:37
6930

В Україні змінилися правила виїзду дітей за кордон. Тепер батьки зможуть без перешкод виїжджати за кордон із дитиною, якщо другий з батьків має заборгованість із аліментів 6 і більше місяців.


Як повідомили в прес-службі Мінюсту, згідно з новими правилами з 29 серпня той з батьків, із ким проживає дитина, і який не перешкоджає другому з батьків бачитися з дитиною, зможе виїхати з нею за кордон на термін до місяця без нотаріальної згоди іншого, якщо має рішення суду або органу опіки і піклування, яким підтверджено, що дитина проживає з ним. Таке рішення слід буде пред'явити прикордонникам при виїзді, повідомляє «ЗіБ».

Окрім того, один із батьків, який вивозить дитину, обов'язково має повідомити про виїзд другого з батьків рекомендованим листом, у разі наявності інформації про місце проживання другого з батьків, якщо той не ухиляється від сплати аліментів та належно виконує батьківські обов'язки. У листі має бути зазначена мета поїздки, куди їде дитина, а також, на скільки покидає територію України. Єдиний виняток із цього правила – відсутність інформації про місце проживання другого з батьків.

Якщо немає нотаріально посвідченої згоди батька, а при розлученні питання щодо визначення місця проживання дитини не вирішувалося, єдиний варіант – звернутися до органів опіки та піклування або до суду для отримання рішення про визначення місця проживання дитини.

У разі, коли один із батьків відмовляється давати згоду на виїзд дитини за кордон строком більше місяця, але при цьому справно виконує батьківські обов'язки, можливо отримати одноразовий тимчасовий дозвіл на виїзд малолітньої дитини за межі України без згоди та супроводу батька. Для цього потрібно звернутися до суду.

Вивезти дитину може лише матір чи батько, який не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки.

За умисне порушення місячного строку встановлена адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 гривень. Окрім цього, такий батько чи матір втратить на рік право виїзду за кордон із дитиною.