Закон і Бізнес


У ДФС обіцяють удесятеро рідше блокувати податкові накладні

Оновлено СМКОР, впроваджено дворівневу систему прийняття рішень щодо заблокованих накладних


22.03.2018 10:36
3920

Завдяки оновленій системі блокування податкових накладних/розрахунків коригування у ДФС обіцяють, що в десятки разів зменшиться кількість зупинених документів.


Про це йдеться в повідомленні прес-служби Державної фіскальної служби, передає «Закон і Бізнес».

Так, раніше податкова накладна проходила два етапи, перший з яких був «відсікаючий», коли ПН відповідала критеріям та реєструвалася. Якщо накладна не проходила цей етап, вона перевірялась на «пересорт» (проведення сумнівних операцій, за результатами яких може бути сформований фіктивний податковий кредит).

Нова система аналізу ПН/РК має чотири етапи:

– відсікаючий;

– контроль наявності ознак ризиковості платника податку;

– моніторинг відповідності показникам, яким визначається позитивна податкова історія платника;

– перевірка ризиковості здійснення операцій, тобто контроль наявного «пересорту».

До «відсікаючих» ознак, за якими податкова накладна не буде проходити перевірку на критерії ризиковості платника чи ризиковості операцій, належать:

– операції з постачання товарів (послуг) кінцевому споживачу та/або які звільнені від оподаткування;

– обсяг постачання менше 500 тис.грн. та якщо керівник є директором менше ніж у 3-х платників ПДВ;

– податкове навантаження більше 3%.

«Після цього податкова накладна перевіряється, чи виписана вона платником податків, який визначений як ризиковий. Критерії ризикового платника податків ми намагалися виписати так, щоб вони однозначно вказували на платника, який займається «пересортом». Власне, це – платник податків, зареєстрований на викрадені, втрачені документи, зареєстровані на підставних осіб тощо», – зазначив директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук.

Відтак платник перевіряється на наявність позитивної історії. Показники, за якими визначається позитивна податкова історія, за словами посадовця, виписані достатньо широко, завдяки чому кількість податкових накладних, яка не буде зупинятися у зв’язку з впровадженням нової системи значно збільшиться. Серед таких показників, зокрема, загальна сума сплати ЄСВ та податків і зборів становить більше 5 млн. грн, наявність власних (орендованих) земельних ділянок більше 200 га або орендованих земельних ділянок комунальної та/або державної власності площею не менше 0,5 га, торгівля однаковими товарами.

«Лише в разі невідповідності всім вищезазначеним критеріям буде робитися перевірка ризиковості  здійснення операції», – ідеться в повідомленні прес-служби ДФС.

Окрім цього, у ДФС невдовзі має бути запроваджена дворівнева система прийняття рішень щодо заблокованих накладних. Такі рішення прийматиме не лише комісія центрального апарату, а й регіональні комісії.

«Центральний апарат буде мати можливість переглядати рішення регіональних податкових органів лише по тих платниках, обсяг операцій по яких перевищує 30 млн. грн., але знову ж таки всі рішення будуть формуватися в регіонах», – наголосив М.Чмерук.

При цьому встановлено умову, що рішення мають бути прийняті впродовж п’яти днів. Якщо протягом п’яти днів не прийнято жодного рішення, то така податкова накладна буде автоматично зареєстрована, зазначили в ДФС.

За посиланням подано для ознайомлення Критерії ризиковості здійснення операцій, показники, за якими визначається позитивна податкова історія платника податків.

Також можна ознайомитися з Критеріями ризиковості платника податків.

Закон і Бізнес