Закон і Бізнес


Відповідальність за неправосудні рішення хочуть посилити


17.03.2017 16:28
15260

Положення статті 375 КК хочуть конкретизувати, а саме доповнити кваліфікуючими ознаками як «вчинення злочину щодо неповнолітнього, недієздатного, особи похилого віку» та посилити санкції для суддів вищих судів.


Про це ідеться у законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації кримінальної відповідальності суддів за постановлення завідомо неправосудного судового рішення» № 6193, зареєстрованому у Верховній Раді, передає «Закон і Бізнес».

Документом пропонується внести зміни до ст. 375 КК України щодо вчинення суддею (суддями) постановлення завідомо неправосудного судового рішення з корисливих мотивів, в інших особистих інтересах чи інтересах третіх осіб або щодо неповнолітнього, недієздатного, особи похилого віку або за попередньою змовою групою осіб або поєднане із засудженням невинного у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину або з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, реалізації громадянами права на мирні зібрання.

Санкцію за постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного судового рішення хочуть доповнити «позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років».

Частину другу статті пропонують викласти у такій редакції: «Ті самі дії, що вчинені з корисливих мотивів, в інших особистих інтересах чи інтересах третіх осіб або щодо неповнолітнього, недієздатного, особи похилого віку або за попередньою змовою групою осіб або поєднане із засудженням невинного у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину або з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, реалізації громадянами права на мирні зібрання, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Народні обранці пропонують доповнити статтю третьою частиною: «3. Дії, передбачені частиною першою або частиною другою цієї статті, вчинені суддею (суддями) Верховного Суду, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Крім того, спеціально для суддів Конституційного Суду пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею 375-1 — Постановлення суддею (суддями) Конституційного Суду України завідомо неправосудного судового рішення: «1. Постановлення суддею (суддями) Конституційного Суду України завідомо неправосудного судового рішення, карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 2. Постановлення суддею (суддями) Конституційного Суду України завідомо неправосудного судового рішення, спрямованого на порушення конституційного принципу народовладдя або розподілу влади, зміни конституційного ладу України, карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Як зазначають ініціатори проекту, його завданням є розмежування кримінальної відповідальності суддів в залежності від інстанційності суду, а також посилення основного і запровадження додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати посаду судді на певний період. 

Закон і Бізнес