Закон і Бізнес


Он-лайн не для інтиму


№50 (1296) 10.12—16.12.2016
1691

Не надсилайте незнайомцям із соцмереж інтимних фото, не пишіть відвертих повідомлень. Вашою довірою можуть скористатися шахраї для подальшого шантажу. Специфічний вид злочину набирає обертів.


Поліція Великої Британії почала боротьбу з організованими злочинними угрупованнями, що займаються секс-шантажем (sextortion) у соціальних мережах. Про це повідомляє The Telegraph.

В матеріалі видання зазначається, що вартові порядку зафіксували сплеск такого виду правопорушення. Шахраї знаходять жертв у соціальних мережах та веб-чатах, знайомляться з ними від імені привабливої дівчини або чоловіка та ведуть відверті розмови.

Щойно зловмисникам вдається сфотографувати людину, зняти відео або отримати скриншот інтимного листування, вони починають її шантажувати, погрожуючи опублікувати відео або фотоматеріали у відкритому доступі.

Ціна «мовчання» коливається в межах £50—100. У статті йдеться про те, що жертвами sextortion найчастіше стають молоді люди віком 18—24 роки. Хоча іноді на гачок потрапляють і старші особи.

За словами начальника відділу боротьби із викраденнями та вимаганнями Національного кримінального агентства (NCA) Роя Синклера, популярність такого роду злочинів можна пояснити реакцією підлітків, яким стає соромно чи незручно за свої дії в мережі.

«Тенденція очевидна. Кілька років тому ми отримали лише кілька повідомлень про секс-шантаж. Тепер же їх надходить сотні», — обурився він.

Поліція Великої Британії також планує показати фільм під назвою «Джесс», аби попередити користувачів про небезпеку сексуального шантажу. Стрічка буде розповідати про sextortion і транслюватиметься у Фейсбуку та на YouTube.