Закон і Бізнес


Електромобілі дешевшають


1426

Транспортні засоби з електричними двигунами можуть звільнити від акцизу. Законопроект, що передбачає зміни до оподаткування екологічних автівок, пропонується на розгляд народних обранців.


В парламенті зареєстровано законопроект «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (щодо стимулювання ринку електромобілів)» (№4033а).

Документ пропонує тимчасово до 1 січня 2020 року звільнити від оподаткування акцизним податком операції з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.

Крім того, проектом пропонується надати платнику податків право додати вартість придбаного в Україні електромобіля до витрат, дозволених до включення до податкової знижки. Однак у розмірі, який не перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку, відображеного в річній податковій декларації. Можливість включити такі витрати до податкової знижки надається протягом одного року на придбання електромобіля, який вперше реєструється в Україні, незалежно від наявності або відсутності іноземних актів держреєстрації.

                Автори проекту відзначають, що його розроблено з метою стимулювання ринку електромобілів в Україні, збільшення попиту на них серед населення та зменшення рівня споживання палива. У свою чергу це призведе до покращення екологічної ситуації в країні та імплементації європейських правових норм.