Закон і Бізнес



1021


Міністерство юстиції створило люстраційний реєстр. Кожен бажаючий може зайти на сайт Мін’юсту і побачити прізвища тих осіб, які були звільнені з державної служби через те, що вони не відповідають вимогам Закону про очищення влади.

Про це сьогодні у ході прес-конференції повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, список люстрованих чиновників вже почав наповнюватися за рахунок службовців, які мають бути звільнені у десятиденний строк від моменту набуття чинності закону.

«Перша група осіб була звільнена Урядом на підставі цього закону. Зараз ми чекаємо інформацію від інших відомств, тому що вже незабаром закінчується десятиденний строк визначених законом для звільнення тих посадовців, які потрапляють під так звану «трудову» люстрацію», - наголосив Міністр юстиції.

Він також нагадав, що минулого тижня Міністерство юстиції оголосило публічний відбір кандидатів до Громадської Ради при Міністерстві юстиції, яка займатиметься розглядом скарг і заяв наших громадян щодо конкретних держслужбовців, які будуть проходити люстраційну перевірку.

Учасникам прес-конференції представили перших 12 номінантів, які після проходження усіх необхідних процедур і перевірок можуть стати членами Громадської ради. Більшість номінантів становлять журналісти, які роками займалися розслідуваннями корупції у вищих ешелонах влади. Решта претендентів – громадські діячі та активісти.

«Всі номінанти, які претендують на члена Громадської ради, погодилися на те, що з сьогоднішнього дня вони розмістять пакет документів – заяву, декларацію, автобіографію, інформацію про свій стиль життя – як на сайті Громадської ради, так і на сайті Мін’юсту. Є пропозиція до всіх журналістів, громадських активістів і небайдужих громадян провести перевірку претендентів», - зазначив Павло Петренко.

У свою чергу голова Громадської ради Єгор Соболєв, повідомив, що за тиждень громадянами України було подано понад 500 заявок для участі у Громадській раді.

У випадку вдалого проходження претендентами люстраційної перевірки, вони будуть затверджені членами Громадської Ради.

До списку кандидатів на роботу в Громадській раді увійшли:

1. Карл Волох, громадський активіст;

2. Максим Маньковський, громадський активіст;

3. Людмила Козловська, президент фундації «Відкритий діалог»;

4. Максим Опанасенко, журналіст, займається розслідуваннями по темі освіти;

5. Анна Бабинець, журналістка, яка займається розслідуваннями по темі оборони;

6. Денис Бігус, журналіст, який займається розслідуваннями по темі використання коштів платників податків;

7. Сергій Іванов, журналіст та громадський активіст луганського євромайдану;

8. Олекса Шалайський, засновник ресурсу «Наші гроші»;

9. Марія Землянська, журналістка, яка займається розслідуваннями по темі охорони здоров’я;

10. Тетяна Пеклун, активіст громадської ініціативи «Чесно»;

11. Наталка Седлецька, журналістка, відома розслідуваннями корупційних схем українських політиків та чиновників;

12. Дмитро Гнап, засновник агенції журналістських розслідувань «Слідство.інфо».

Нагадаємо, що відповідно до вимог Закону про очищення влади Міністерство юстиції України не пізніше ніж протягом місяця утворює дорадчий громадський орган з питань люстрації при Міністерстві юстиції України для забезпечення здійснення громадського контролю за процесом очищення влади (люстрації), до складу якого повинні входити представники засобів масової інформації та представники громадськості.

За матеріалами видання "Закон і Бізнес"