Закон і Бізнес

Випуск №47-48 (1345-1346)

Острів не бажаєте?

Курортний острів у Карибському морі площею близько 5,2 га під назвою Bloody Bay («Кривавий берег») виставлено на продаж.

«Слухаю й скоряюся»

У Китаї закрили приватний інститут, який навчав жінок бути слухняними і беззаперечно підкорятися чоловікам. На думку місцевої влади, вуз порушував соціалістичні принципи освіти.

Капелюха зніми!

Свідки, які виступають у суді, мають право носити релігійні головні убори. Європейський суд з прав людини визнав, що відмова зняти такий убір не повинна розцінюватися як неповага до суду.

Вулиці — дітям!

Якщо у нас вулиці перекривають за рішенням влади — на вихідні або для проведення демонстрацій і мітингів, то на Туманному Альбіоні це можуть зробити й самі жителі.

Безпека людей в судах

НАТАЛІЯ БОГАЦЬКА, голова Асоціації суддів господарських судів України, голова Одеського апеляційного господарського суду

Проблема відсутності охорони судових установ вже близько двох років є однією з актуальніших з моменту ліквідації спеціалізованих підрозділів органів МВС «Грифон». Відвідувачі, учасники проваджень, суд…

1 Коментарів

#MeToo,

МАРІАННА ЧУНДАК, адвокат, член комітету законотворчих ініціатив Національної асоціації адвокатів України, член Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України

Законодавство України не гарантує захисту від сексуальних домагань. Забезпечити такий захист можна шляхом доповнення Кримінального кодексу новою статтею.

Переважила постанова

ЮРІЙ ІВАНОВ

Вища рада правосуддя не стала на захист судді із Дніпропетровщини, на якого тиснув відповідач, прийнявши до уваги постанову місцевого суду, який не визнав втручання у судочинство.

Альтернативна реальність

ВІЛЕН ВЕРЕМКО, ЛЕВ СЕМИШОЦЬКИЙ

Зміни до КПК передбачають нові строки досудового розслідування в кримінальних провадженнях. Однак вони різняться в проголосованій та опублікованій редакціях закону. Чому так сталося і що можна вдіяти?

Нахабне втручання

23 листопада в реєстрі Вищої ради правосуддя розміщено повідомлення від Володимира Найфлейша з господарського суду Одеської області. У ньому суддя розповідає про тиск з боку невідомих осіб.

Заходь і бійся!

ЮРІЙ ІВАНОВ

Фактично відсутня охорона у суді та зламаний металошукач, як наслідок вибух просто під час судового засідання, у якому двоє людей загинуло та 11 постраждало. Чому так сталося і наскільки безпечно сьог…