Закон і Бізнес

Випуск №36 (1334)

Голова ОАГС Наталія Богацька:

ЛЕВ СЕМИШОЦЬКИЙ

Справедливою судова система стане лише тоді, коли сприйматиметься суспільством як незалежна гілка влади. Для досягнення цієї мети недостатньо перетрусити кадри чи ухвалити прогресивні закони. Вочевидь…

Нарікайте на казначейство

На Державну казначейську службу поширюються норми закону щодо обов’язку перерахувати кошти в триденний строк. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №760/11577/15-ц , текст якої друкує «Закон і Бізнес»…

Без крапки — ніяк

Віктор РАДІОНОВ

21 рік минув із часу появи словоскорочення «грн.». Проте й досі точаться суперечки, як правильно його писати. Ті, хто крапку відкидає, зазвичай посилаються на державний стандарт. Водночас в актах През…

4 Коментарів

Слово — засіб просування

Аліна МИХАЙЛОВА, право.ру

Які способи просування юридичних фірм ефективні сьогодні? Як піарникам побудувати відносини із журналістами, щоб коментарі юристів з’являлися на сторінках видань? Ці питання обговорили експерти на кон…

Прозріння через 24 роки

Прокурор не наділений повноваженнями ставити питання про поновлення строку позовної давності за відсутності клопотання з боку самої особи, в інтересах якої він звертається до суду. Такий висновок зроб…

Каяття — не визнання винуватості

Андрій ІВАНЕЦЬ, адвокат, керівник практики кримінального права та процесу ЮК «Юрімекс»

Однією з безумовних новел Кримінального процесуального кодексу 2012 року є кримінальне провадження на підставі угод про примирення і про визнання винуватості. Окремо зупинимося на угоді між прокурором…

Об’єктивна тяганина

Хоча рішення про внесення подання про звільнення прийняте поза місячним строком, подію розгляду заяви не можна визнати такою, що настала внаслідок протиправної бездіяльності ВРЮ. Такий висновок зробив…

Право на образу

Патрік ЕВАНС, ВВС News

У жовтні в країні набирає чинності новий закон, в якому передбачено накладення величезних штрафів на соціальні мережі, які не видаляють дописів із закликами до ненависті. При цьому суперечки в суспіль…

Орієнтуємося на Страсбург

Віктор ЯЦИНА, суддя судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Харківської області

Належне обґрунтування рішень є необхідною ознакою права особи на справедливий суд. Тому ігнорування доречних і важливих аргументів на обґрунтування позову є порушенням §1 ст.6 Конвенції про захист пра…

Розвіяти кадровий туман війни

Володимир КОТВИЦЬКИЙ, учасник другого та четвертого доборів на посаду судді

Про зміни в судовій системі говорять багато. Однак мало хто звертає увагу на те, чи є у Феміди ре-зерви, щоб після завершення болісних реформаторських процедур, які тривають уже третій рік, оновитися …

Синтаксичний розрив

За відсутності коми між ними перше основне покарання належить розглядати як альтернативне іншому, але в поєднанні з додатковим, розміщеним у тексті безпосередньо за ним. Такий висновок зробив ВСУ в по…

Досвід приходить з обміном

Олександр САСЕВИЧ, голова комітету з питань комунікації (в тому числі ЗМІ) Ради суддів України, суддя Львівського окружного адміністративного суду

Угорські служителі Феміди не бачать необхідності у врегулюванні питання щодо користування суддями соціальними мережами. Водночас чеським володарям мантій забороняється коментувати незавершені судові п…

Відчуйте різницю

ВІЛЕН ВЕРЕМКО

Нове процесуальне законодавство (проект №6232) передбачає запровадження медіації, яка має, з одного боку, спростити вирішення спорів для громадян, а з другого — розвантажити суди. Що нового дасть інст…

Бюджетна нерівність

КСЕНІЯ МАГНУШЕВСЬКА

Поміж рядків проекту бюджету-2018 сновигають судові установи, яких у природі ще немає. А от на потреби нового Верховного Суду не передбачено жодної копійки. Крім того, на посадовий оклад у розмірі від…

1 Коментарів

Упереджена недбалість

Відмова в доступі до правосуддя з підстав, не передбачених законом, унеможливлює подальше виконання суддею своїх обов’язків у зв’язку з тим, що такі дії судді підривають довіру до нього як до носія вл…

Мирне врегулювання

Юрій ІВАНОВ

Нині суди в нашій країні дуже перевантажені. Про те, як осучаснити вітчизняне судочинство, дискутували міжнародні фахівці. Одним з альтернативних методів пропонують запровадити та поширити практику ме…

Відрядження до Києва не доведе

КСЕНІЯ МАГНУШЕВСЬКА

Правники, які жили і працювали в Києві, а потім одягли мантії в далеких від дому судах, хочуть хоча б на деякий час повернутися в рідне місто. Теоретично такий шанс у них є: потрібно отримати рекоменд…

Не зазіхайте на довічне!

РОМАН ЧИМНИЙ

У Конституційному Суді стурбовані намірами Уряду вчергове переглянути рівень пенсійного забезпечення служителів Феміди. Звісно — у бік його зменшення. Тож в.о. Голови КС Віктор Кривенко був змушений н…

Поштовхи для розвитку

ВІЛЕН ВЕРЕМКО

Хто хотів піти з професії — вже пішов, хто залишився — мусить змінюватися. Роботи додається, але отримають її найкращі: клієнти хочуть працювати з партнерами, а не з «фабриками». Треба бути готовими д…

«Накладе толу під корсет...»

Поліція безпеки Латвії вперше опублікувала рекомендації для посадових осіб про те, що видає в співбесідникові іноземного агента. На думку контррозвідників, шпигуни ставлять багато запитань про країну …

Клоуни проти ФБР

Група представників джагало пройшла маршем у Вашингтоні. Вони незадоволені, що їхня субкультура входить до списку кримінальних співтовариств ФБР як «гібридна банда».

Лебідь на вечерю

Районний суд Шанхая відправив до в’язниці викрадача чорного лебедя. Причому, поки його знайшли і затримали, чоловік встиг приготувати птаха на вечерю.

Текучість котів і вуха з віком

У Гарвардському університеті в Кембриджі (штат Массачусетс) відбулася церемонія вручення Шнобелевської премії за 2017 рік. Серед інших приз отримали вчені, які довели, що плід реагує на музику, а тако…

Дані на продаж

Іспанське агентство з питань захисту даних AEPD оштрафувало Фейсбук за порушення закону про захист інформації. Про це повідомляється на сайті організації.

Оголена натура

Бельгійська модель і австралійський фотограф потрапили в єгипетську тюрму за фото в стилі ню, зроблені в стародавньому храмі. Правда, відбулися вони легким переляком.

Допомога для іноземного бізнесу

Представник HLB Ukraine взяв участь в Українсько-іранському бізнес-форумі, який відбувся у Торгово-промисловій палаті України.

Про поновлення строку на оскарження

Повноваження вищих судових органів стосовно перегляду мають реалізовуватись для виправлення судових помилок та недоліків судочинства. Водночас, як зазначив Верховний Суд України у постанові від 6.09.2…

По поправках підтюпцем

Весь тиждень Верховна Рада присвятила озвучуванню поправок до процесуальних кодексів. Із прогнозованим результатом — пройшла половину розділів (нові ГПК, ЦПК, КАС) та частину змін до КПК, й відклала с…

На оцінювання шикуйсь!

Станом на 1 вересня 2017-го про намір пройти кваліфікаційне оцінювання заявило 2277 суддів. Більшість з них — з місцевих судів зі стажем служіння Феміді понад 5 років.

Секрети конкуренції

У світі найбільш поширеними засобами цивільно-правового захисту від недобросовісної конкуренції є накладення судової заборони, відшкодування збитків, звернення із заявою до регулятора, подання позову…

Палити буде дорого

Уряд не полишає намірів наблизити ціни в Україні на цигарки до європейських. Спеціалісти підрахували, що невдовзі середня ціна пачки цигарок подорожчає утричі.

2 Коментарів

Документи для КС

Рада суддів визначила умови подання документів для участі в конкурсі осіб, які виявили намір обійняти посаду судді Конституційного Суду. Заяви прийматимуться до півночі 7 жовтня.

1 Коментарів

Наполягав на відводі

Суддя Іллінецького районного суду Вінницької обл. Олександр Олексієнко повідомив ВРП про втручання у правосуддя з боку позивача у цивільній справі.

1 Коментарів

Суду не буде!

Схоже, на Банковій передумали створювати окремий спеціалізований антикорупційний суд. Принаймні, глава держави заявив, що для боротьби з цим явище вистачить і палати.

Примітка за аналогією

Посилання у вироках на норми закону, що втратив чинність, порушують права громадян. А все через те, що Верховна Рада забула замінити у Кримінальному кодексі посилання на новий закон щодо боротьби із к…

Музичне роялті

Фахівці патентно-юридичної компанії IPStyle надали великій телекомунікаційній компанії консультацію щодо використання об'єктів авторського права і суміжних прав в Україні та взаємодії з українськими о…

Плагіат вищого рівня

Чиновники вищого рангу повинні жорстко каратися за запозичення чужих наукових праць для власних дисертацій. Аж до 8 років тюрми та позбавлення права обіймати державні посади.

Усунули від справи

Про факт втручання у судочинство відповідачів дізнаємося із повідомлення від Наталії Крівоклякіної Троїцького районного суду Луганської області, яке внесли 28 серпня до реєстру Вищої ради правосуддя з…

Про визнання правочину дійсним

Однією з умов визнання правочину дійсним в судовому порядку є встановлення факту безповоротного ухилення однієї із сторін від нотаріального посвідчення правочину та втрата стороною можливості з будь-я…

На новий ВС немає коштів

У 2018 році на потреби судової системи планується виділити на 36% коштів більше, ніж цього року. Втім, для нового Верховного Суду не передбачено жодної копійки.

Гра за правилами

Наталія Кузнєцова, д.ю.н, професор кафедри цивільного права КНУ ім.Т.Шевченка, академік НАПрН України; Анатолій Коструба, д.ю.н, професор кафедри цивільного права ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім.В.Стефаника»

Договір позики доволі поширений у сучасному світі. Його виникнення ще за часів Риму (mutuum) та збереження в українському законодавстві нині свідчить про ефективність інституту. Водночас, в процесі р…

//
Створено в Студії Дмитра Бабича